Age : 34
Град : Pa3rpag
Registration date : 05.11.2007

Спорт Новини Empty
ПисанеЗаглавие: Спорт Новини   Спорт Новини Icon_minitimeЧет Дек 20, 2007 9:05 am

Арсенал излъга Челси, продължава да е на върха Спорт Новини 0000045129-article

Арсенал победи Челси с 1:0 в лондонското дерби от 17 кръг на Английската Висша Лига и си върна първото място в класирането с 1 точки преднина пред Манчестър Юнайтед.

Единствения гол в мача вкара капитанът на артилеристите и бивш играч на Челси Вилиам Галас, след нелепа грешка на вратаря на Челси Петер Чех.

Мачът бе невероятно зрелище за препълнения "Емирейтс". Едно изключително грубо първо полувреме и едно спиращо дъха второ. И двата тима направиха серия уникални пропуски, но в крайна сметка денят бе за Арсенал.

Логично всичко започна с натиск на Арсенал, като още в 12-та минута артилеристите можеха да поведат. Алекс опита да върне топката към Чех, но го стори твърде силно, прехвърли вратаря, но за свое щастие и вратата.

В ответната атака Райт-Филипс нахлу в половината на домакините и от около 30 метра изпрати топовен шут към Алмуня, който със сетни сили спаси.

Играта се изравни, но определено липсваха каквито и да било красиви отигравания. За сметка на това грубостите бяха пределно много. В 37-та минута Ебуе влезе в ужасно грубо в краката на Джон Тери и го контузи.

В последната 48-ма минута от първото полувреме при едно центриране от корнер Чех излезе неразчетено, остана под топката и дебнещия зад него Галас я забоде в мрежата за 1:0.

Много по-динамична и интересна бе втората част. Челси започна с масирани атаки. Първо Джо Коул засече центриране, но прати топката право в Алмуня. После отново той бе в центъра на събитията след като прати топката прострелно в наказателното поле на артилеристите, но Шевченко не успя да я засече на метър от гол линията.

Микел опита късмета си от границата на наказателното поле, но Алмуня бе непробиваем. Малко след това Джо Коул влезе касапски в краката на Ебуе и го извади от игра.

Последните 20 минути от мача бяха невероятно напрегнати. Първо току що влезлият на терена Ван Перси стреля изключително опасно. Само две минути след това той отново прати топката опасно към вратата на Челси, но Чех отрази.

В 75-та минута Шон Райт-Филипс направи пропуска на мача след като от един метър от вратата, сам срещу падналия Алмуня прати топката в аут! Две минути след него Александър Хлеб изведе Ван Перси на точката на дузпата, но холандецът върна жеста на Челси и не уцели вратата. Отново дойде ред на Челси, като този път Калу опита късмета си от 25 метра и коженото кълбо профуча на сантиметри от страничната греда.

В 85-та минута перфектна контраатака на Арсенал завърши с гол на Перси, но попадението бе отменено заради засада. Веднага след това Джо Коул тества Алмуня, а след него Чех спаси временно Челси след два удара на Фабрегас и Ван Перси. В самия край Шева се размина с гола след изпълнение на пряк свободен удар, а в последната минута отново Фабрегас пропусна от около 5 метра след стабилната намеса на Коул и Чех.

Така Арсенал продължава да бъде лидер във Висшата лига на точка пред Манчестър Юнайтед. Челси остана на третото място на шест точки от артилеристите и на пет от "червените дяволи".

Арсенал: Алмуня, Саня, Туре, Галас, Клиши, Ебуе (70, Ван Перси), Фламини, Фабрегас, Росицки, Хлеб (78, Жилберто Силва), Адебайор (90, Бендтнер)

Челси: Чех, Ферейра, Алекс, Тери (38, Бен Хаим), А. Коул, Райт-Филипс (75, Калу), Микел, Макелеле (65, Писаро), Лампард, Джо Коул, Шевченко